pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 28 sierpnia 2021
  • 28 września 2021
  • wyświetleń: 14481

[FOTO] Za nami Piknik Sportowy "Bez Barier". Wsród gości: Łukasz Piszczek

W sobotę, 25 września na stadionie MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach odbył się wielki Piknik Sportowy "Bez barier". Impreza miała na celu naświetlenie potrzeby szerszej popularyzacji i rozwoju amatorskiego sportu osób niepełnosprawnych oraz zintegrowanie społeczności lokalnej wokół tego tematu. Gościem specjalnym imprezy był Łukasz Piszczek, który przekazał na licytację na rzecz ośrodków koszulkę ze swoim nazwiskiem!

Piknik sportowy "Bez barier" - spotkanie i trening z Łukaszem Piszczkiem · fot. Grzegorz Załucki / pless.pl


Łukasz Piszczek przeprowadził trening pokazowy i przekazał na licytację koszulkę z autografem - można ją wylicytować na Facebooku portalu pless.pl. Licytacja rozpocznie się we wtorek, 28 września o godz. 19.00 a zakończy w sobotę, 2 października o godz. 18.00. Organizatorem aukcji jest Dom Kulejących Aniołów w Piasku.Środki z licytacji trafią do Ośrodków biorących udział w wydarzeniu. Wśród nich znalazły się: Dom Kulejących Aniołów w Piasku, Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Matka Boża Różańcowa w Pszczynie, Stowarzyszenie Rodziców i Osób Niepełnosprawnych "Wsparcie" oraz Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach.

Podczas pikniku odbył się krótki mecz piłki nożnej, który rozegrali wychowankowie Szkół Specjalnych z gmin Czechowice - Dziedzice oraz Pszczyna. Dla dzieci ze znacznym stopniem niepełnosprawności przygotowane zostały proste konkurencje sportowe. Dla uczestników zawodów przygotowano medale i puchary.

Piknik Sportowy "Bez Barier" w Czechowicach-Dziedzicach - 25.09.2021 · fot. Adam Jurowski

Piknik sportowy "Bez barier" - mecz i wręczenie medali i pucharów · fot. Grzegorz Załucki / pless.pl


Po sportowej rywalizacji dzieci i młodzieży specjalnej troski, mecz rozegrali wychowankowie klubu UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice, którzy zmierzyli się wychowankami Akademii Łukasza Piszczka.

Piknik sportowy "Bez barier" - mecz wychowanków UMKS3 Czechowice-Dziedzice oraz wychowanków Akademii Łukasza Piszczka · fot. Grzegorz Załucki / pless.pl


Ukoronowaniem imprezy był pojedynek samorządowców powiatu pszczyńskiego z samorządowcami Czechowic-Dziedzic. Mecz wygrali czechowiczanie wynikiem 2:0. Po spotkaniu odbył się również pokazowy konkurs rzutów karnych, w których również górą byli czechowiccy samorządowcy - wynik to 6:2.

Piknik sportowy "Bez barier" - mecz samorządowców powiatu pszczyńskiego oraz samorządowców Czechowic-Dziedzic · fot. Grzegorz Załucki / pless.pl


Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji dla uczestników rywalizacji sportowych oraz dla wszystkich, którzy dzisiaj zawitali na stadion MOSiR. Nie zabrakło dmuchanych zjeżdżalni dla dzieci, zabaw z DJ-em i animatorami. Pojawiły się też alpaki. Podczas wydarzenia odbył się też kiermasz smakołyków, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz wszystkich ośrodków i szkół zaproszonych do współpracy.

Kibice zgromadzeni na pikniku mieli również okazję do spotkania z Łukaszem Piszczkiem, wykonania pamiątkowego zdjęcia z legendarnym zawodnikiem oraz zdobycia cennego autografu.

Głównym organizatorem imprezy był UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice, który jest uczestnikiem programu "Piłkarska przyszłość z LOTOSEM". Współorganizatorzy: Pszczyńskie Centrum Kultury oraz MOSiR Czechowice-Dziedzice.

Imprezę poprowadziła Katarzyna Raszka - mama nastoletniego Jasia z Zespołem Downa, który jest podopiecznym Domu Kulejących Aniołów.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Grzegorz Tobiszowski - poseł do Parlamentu Europejskiego, Grzegorz Gaża - poseł na Sejm RP, Jakub Chełstowski - marszałek województwa śląskiego, Marian Błachut - burmistrz Czechowic-Dziedzic, Dariusz Skrobol — burmistrz Pszczyny.

Portale pless.pl i czecho.pl objęły wydarzenie patronatem medialnym!

ar, mp / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.